ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE — NAJWAŻNIEJSZY PIERWSZY KROK…

Podstawą działań nauczyciela jest umiejętność widzenia dziecka, jako jednostki rozwijającej się w charakterystyczny, indywidualny dla siebie sposób. Nauczyciel nie kieruje, ale wspiera rozwój dziecka i aktywnie w nim uczestniczy. Korzystając z ciekawych metod, realizuje podstawę programową tak, aby jak najlepiej przygotować dziecko do nauki w szkole. Bacznie obserwujemy więc postępy edukacyjne dziecka i pielęgnujemy jego naturalne zdolności.

ZAJĘCIA JĘZYKOWE

Rozmawiając z dzieckiem, czytając, słuchając bajek, wymyślając rymowanki i zagadki chcemy doprowadzić, aby „język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”. Zwracamy uwagę na poprawne posługiwanie się językiem ojczystym, ale też zachęcamy do nauki języków obcych.

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

Praktyczne zajęcia i zabawy dobrane tak, aby dziecko uczyło się myśleć logicznie, posługiwać się liczbami, symbolami numerycznymi, kształtami. Dziecko pozna wiele matematycznych pojęć jak: klasyfikowanie, podobieństwa, różnice, kształty, wielkości, zasady. Odkryjemy też tajniki kodowania.

GIMNASTYKA W RYTM MUZYKI

W przedszkolnych salach, czy na świeżym powietrzu poprzez doświadczenia ruchowe i dotykowe dziecko stymuluje i pobudza do aktywności miliardy komórek swojego mózgu, a przy tym świetnie się bawi obserwując postawę poznając ruchy własnego ciała.

ZAJĘCIA „OBYWATEL ŚWIATA”

Przybliżamy dziecku świat „podróżując” do różnych krajów, poznajemy tradycje, obyczaje, kuchnię i modę. Odpowiednio dobrane treści, ułożone tematycznie, pozwolą na kształtowanie świadomości dziecka. Badawcza atmosfera podczas zajęć, sprzyja zapamiętywaniu różnic i podobieństw odwiedzanych krajów.

ZAJĘCIA „ZDROWY PRZEDSZKOLAK”

„W zdrowym ciele – zdrowy duch” – to hasło będzie nam przyświecało w bieżącym roku przedszkolnym, dlatego w formie zabaw, quizów, zagadek i doświadczeń będziemy badać co sprzyja zdrowiu, co oznacza „aktywny styl życia” i co oznacza powiedzenie, że „sport to zdrowie”. Rozprawimy się z niezdrową żywnością, wspólnie ustalimy – czym jest „zdrowa żywność”. Po takim cyklu inspirujących warsztatów każdy Przedszkolak będzie wiedział co oznacza bycie świadomym i odpowiedzialnym za własne zdrowie.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

W każdym z nas drzemie „dusza artysty”, choć w każdym – na swój sposób. I właśnie tę indywidualność będziemy wspierać, wzmacniać i oswajać. Będziemy rozbudzać aktywność myślową, pobudzać wyobraźnię ,wspierać inicjatywę twórczą każdego dziecka. Będziemy zachęcać do wyrażania rzeczywistości za pomocą barwy, kształtu i rzeźby. Warsztaty plastyczne będą wspierać rozwój motoryki małej i rozbudzać potrzebę obcowania ze sztuką.

ZAJĘCIA TEATRALNE

Na początek zapoznamy dzieci z różnymi formami teatru, przybliżymy pracę aktora, reżysera, scenografa. Każde dziecko stanie się na chwilę aktorem, wykorzystując własną pomysłowość, wyobraźnię oraz inwencję twórczą w przeróżnych formach aktywności. Dzięki swobodnej atmosferze, w znanej grupie rówieśników będziemy szlifować zasady pracy zespołowej, wyzwalać w dzieciach motywację do pokonywania trudności w kontaktach z ludźmi, będziemy dążyć, aby dzieci odczuły radość i satysfakcję z pozytywnych efektów własnych działań i występów. A wszystko to, aby rozwijać zainteresowanie teatrem i sztuką aktorską.