Dobre przedszkole Warszawa

Co cechuje dobre przedszkole?

Warszawa jest zdecydowanie największy miastem w Polsce, stąd też oczywistą konsekwencją jest fakt, że w stołeczny mieście jest bardzo dużo przedszkoli. Są to setki placówek do których codziennie uczęszcza kilkadziesiąt tysięcy dzieci.

Samych przedszkoli niepublicznych jest kilkaset, są to najczęściej tak zwane przedszkola prywatne. Głęboko wierzymy, że wszystkie placówki nie schodzą poniżej pewnego przyzwoitego poziomu, jednakże jak w każdej branży, nawet w takiej gdzie ogólny poziom usług jest bardzo wysoki – są lepsi i gorsi. Jak więc rozpoznać dobre przedszkole Warszawa?

Poniżej wyszczególniamy kilka podstawowych i najważniejszych czynników, które wpływają na możliwość określenia przedszkola „dobrym”.

1. Doświadczona i wykwalifikowana kadra nauczycielska.

Bez wątpienia dobre przedszkole nie może istnieć bez dobrych nauczycieli. Jak w każdej firmie to właśnie ludzie są najcenniejszym aktywem. Wszelkie inne udogodnienia i inwestycje nie sprawią, że przedszkole będzie dobre, jeżeli kadra będzie słaba. Kwestię tę można potraktować szerzej, nie zawężać jej jedynie do nauczycieli: również pomoce przedszkolne, pracownicy administracyjni, pracownicy gospodarczy – wszyscy muszą być na wysokim poziomie, żeby przedszkole mogło osiągnąć wysokie notowania. Tutaj należy zaznaczyć, że w naszym Radosnym Przedszkolu zatrudnieni są wyłącznie nauczyciele o właściwym wykształceniu, odpowiednim doświadczeniu, z zamiłowaniem do swojej pracy i chęcią ciągłego samodoskonalenia. Kierownictwo naszego przedszkola przywiązuje ogromną wagę do tego, aby każdy pracownik naszej placówki był na najwyższym poziomie w swoim zawodzie. Więcej o naszej kadrze mogą Państwo przeczytać tutaj:

2. Przedszkole przyjazne dzieciom.

W pierwszym punkcie napisaliśmy, o zamiłowaniu naszej kadry do swojej pracy. Tutaj tą kwestię należy rozwinąć. Dobre przedszkole Warszawa to takie przedszkole, do którego dzieci chodzą z radością i są zadowolone że mogą w nim spędzić czas. Nie da się tego osiągnąć bez kadry, która najzwyczajniej w świecie lubi swój zawód, pracę, dzieci – posiada nie tylko dobrego pedagoga ale też i opiekuna. Dzieci się nie da oszukać, instynktownie wyczuwają szczerość intencji, życzliwość i sympatie. W Radosnym Przedszkolu każdy pracownik bardzo lubi swoją pracę i spędzać czas z dziećmi.

3. Przedszkole dobrze wyposażone i zaprojektowane.

Dobrze przedszkole to takie, które jest dobrze zaprojektowane i wyposażone. Otoczenie w jakim się znajdujemy ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, nawet jeśli sobie to nie do końca uzmysławiamy. Podświadomie lepiej czujemy się w uporządkowanych pomieszczeniach które odpowiadają naszym gustom. Oczywistym jest, że w przypadku dzieci projektowanie przestrzeni wygląda nieco inaczej niż w przypadku dorosłych. Dzieci uwielbiają żywe kolory, postacie z bajek, mnogość przyrządów i przedmiotów które można wykorzystać do zabawy.
Radosne przedszkole jest zaprojektowane jako placówka która ma się dzieciom podobać, w której się mają dobrze czuć, i która jest odpowiednio wyposażona. Ma to zapewnić nie tylko dobrą zabawę dla dzieci, ale też i wysokie walory dydaktyczne i bezpieczeństwo.
Galerię naszego przedszkola mogą Państwo zobaczyć tutaj:

4. Zajęcia dodatkowe.

Nieodzownym aspektem który odznacza dobre przedszkole jest zapewnienie przez placówkę większego rozwoju dziecka poprzez ofertę zajęć dodatkowych. Dzieci już od najmłodszych lat przejawiają pewne predyspozycje i talenty, które w dobrym przedszkolu dziecko może rozwijać. Nie jest regułą, że dziecko trzeba zapisywać na zajęcia dodatkowe w kierunku w którym przejawia jakieś zainteresowanie. Można zapisać dziecko na zajęcia w dziedzinie w której ma jakieś braki, czy też rodzice lub opiekunowie spostrzegają potrzebę rozwoju.
Radosne Przedszkole oferuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci, zarówno z zakresu aktywności fizycznej, artystycznej czy kulturalnej.
Więcej mogą państwo przeczytać klikając w poniższy odnośnik:

5. Własna kuchnia.

Najlepsze przedszkola posiadają własną kuchnię. Oczywiście catering zewnętrzny też spełni swoją rolę, jednakże własna kuchnia to znacznie większe możliwości ubogacenia menu a także dostosowania go indywidualnie do dzieci uczęszczających do przedszkola. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach gdy tak wiele dzieci cierpi na rozmaite alergie pokarmowe. Dieta musi być przede wszystkim smaczna i zdrowa, uwzględniająca wymagania żywieniowe dzieci.
Naszą kuchnię prowadzi kucharka z olbrzymim doświadczeniem. Rygorystycznie dbamy o najwyższą jakość i świeżość produktów. Dzieci uczęszczające do Radosnego Przedszkola bardzo chwalą sobie naszą kuchnię i chętnie zjadają przygotowane posiłki.

Powyżej przedstawione kwestie to nieodzowne elementy tworzące dobre przedszkole Warszawa. Do wszystkich poruszonych tematów Radosne Przedszkole podchodzi z wielką powagą i zaangażowaniem. Zdajemy sobie sprawę jak ważne są to zagadnienia. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych lub innych aspektach funkcjonowania przedszkola? Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, zapraszamy do kontaktu.