Prywatne Przedszkola Warszawa Wilanów

Przedszkola Prywatne a Publiczne

Przedszkole prywatne, inaczej mówiąc niepubliczne, to placówka która jest prowadzona przez prywatną firmę, fundację, stowarzyszenie, organizację religijną, czy osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku prywatne przedszkola były rzadkością. Zdecydowana większość placówek była „państwowa”, a przedszkola prywatne traktowane były jak fanaberia dla zamożnych. Na szczęście te czasy już są dawno za nami. Obecnie przedszkola prywatne są bardzo powszechne, ich liczba stale rośnie i są to placówki, do których dzieci może posłać niemalże każdy.

Praktycznie rzecz ujmując bez przedszkoli prywatnych obecnie nie byłoby możliwe zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc dla przedszkolaków w jakimkolwiek mieście, nie tylko w Warszawie. Bardzo wielu rodziców chętnie wybiera prywatną opcję.

Prywatne Przedszkola Warszawa Wilanów

Finansowanie przedszkoli prywatnych i publicznych.

Przedszkola publiczne mają finansowanie z budżetu gminy które obejmuje 5 godzin dziennej podstawy programowej. Oznacza to więc, że rodzić który daje swoje dziecko na 8 godzin do placówki przedszkolnej dziennie, musi pokryć koszt zaledwie 3 godzin.

Natomiast w przypadku przedszkoli prywatnych, każda z placówek która jest zarejestrowana w Biurze Edukacji, oraz jeśli spełniła wszystkie wymogi bezpieczeństwa placówki oświatowej, jest po licznych, pozytywnych odbiorach (przeciwpożarowych, sanepid, architekt, nadzór budowlany itp.) – również otrzymuje dofinansowanie! Jeżeli przedszkole prywatne nie ma dofinansowania, oznacza to, że nie spełniło jednego z wyżej wymienionych warunków.

Oczywiście, nasz Radosne Przedszkole jest dofinansowane.

W wielu przypadkach rodzice jednak wolą posłać swoje pociechy do prywatnego przedszkola a nie do publicznego. Z czego to wynika?

  1. W niepublicznym przedszkolu nie obowiązuje rejonizacja, a niejednokrotnie rodzicom wygodniej jest posłać dziecko do przedszkola na przykład blisko swojego miejsca pracy, a nie blisko miejsca zamieszkania. Czynników, które wpływają na decyzję aby nie posyłać dziecka do placówki blisko swojego adresu zamieszkania może być bardzo wiele. W przypadku placówek publicznych jest to problemowe, wiąże się z długą ścieżką administracyjną i często nie kończy się pozytywnym załatwieniem sprawy. Niejednokrotnie umieszczenie dziecka w placówce, która jest w wygodnym dla rodziców miejscu pozwala zaoszczędzić tyle czasu i drogi (a czas i przemieszczanie się po mieście to wymierne koszty finansowe), że najzwyczajniej w świecie bardziej opłaca się zapłacić wyższe czesne i umieścić dziecko w prywatnym przedszkolu.
  2. Prywatne przedszkola to placówki, które w kwestii rozwoju działają na zasadach rynkowych, co w tym przypadku jest niezaprzeczalnym atutem. Rywalizacja między placówkami wymusza ciągłe podnoszenie poziomu, inwestycje w nowoczesne technologie, obecność w social mediach, atrakcyjną ofertę i wysoki poziom kształcenia dzieci, z wykorzystaniem nowatorskich metod nauczania.
    Stąd przedszkola prywatne są kuszącą i coraz bardziej popularną alternatywą dla publicznych, które siłą rzeczy nie muszą tak mocno zabiegać o dzieci.

  3. Prywatne przedszkola są bardziej skłonne dostosować swoje funkcjonowanie pod swoich klientów, chociażby w kwestii godzin otwarcia czy oferty zajęć dodatkowych.

  4. Prywatne przedszkola najczęściej mają mniejsze grupy niż placówki publiczne co bardzo dobrze wpływa na procesy edukacyjne.

  5. Prywatne przedszkola najczęściej są czynne cały rok co oznacza, że Rodzice nie muszą martwić się co zrobić z dzieckiem w czasie gdy placówka publiczna jest zamknięta (najczęściej w okresie wakacyjnym), a procedury administracyjne „stwarzają możliwość” umieszczenia dziecka w innym (obcym) przedszkolu państwowym w rejonie lub poza nim, pełniącym w danym okresie dyżur.

  6. Co bardzo ważne, prywatne przedszkola posiadają identyczny nadzór pedagogiczny jak przedszkola publiczne. Oznacza to mniej więcej tyle, że tak samo jak przedszkola „państwowe” są nadzorowane przez Kuratorium Oświaty, podlegają kontroli Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Sanepidu.

 

Przedszkola Warszawa Wilanów

W dzielnicy Wilanów mamy kilkadziesiąt placówek niepublicznych. Na mapie o nazwie: prywatne przedszkola Warszawa Wilanów od lat jasnym blaskiem świeci nasze Radosne Przedszkole. Jesteśmy dumni z bardzo dobrych opinii jakie są wydawane na nasz temat zarówno przez rodziców jak i przez dzieci. We wszelkich rankingach czy internetowych portalach branżowych zbieramy zawsze najwyższe pochwały.

Bardzo ciężko pracujemy każdego dnia aby utrzymać naszą markę jak placówka godna polecenia w kategorii prywatne przedszkola Warszaw Wilanów. Zatrudniamy profesjonalnych pedagogów, z doskonałym przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem, kochających swoją pracę. Stawiamy na nowoczesność i rozwój poprzez wykorzystywanie nowinek technicznych jak na przykład tablice multimedialne. Wyróżnia nas szeroka oferta zajęć dodatkowych.

Radosne Przedszkole to placówka najwyższej jakości w przystępnej cenie. Prywatne Przedszkola Warszawa Wilanów – Radosne Przedszkole – zapraszamy.

Radosne Przedszkole - Prywatne Przedszkola Warszawa Wilanów