Przedszkole Warszawa

Radosne Przedszkole...

Radosne Przedszkole to jedna z setek placówek w stolicy która kwalifikuje się do kategorii: Przedszkole Warszawa. Odważymy się jednak postawić tezę, że nasze przedszkole to nie jest placówka jakich wiele w naszym mieście. Radosne Przedszkole to miejsce które tworzą osoby które kochają to co robią, a główną motywacją jest ciągły progres i podnoszenie poziomu naszej placówki. Żadna kwestia związana z funkcjonowaniem przedszkola nie jest zostawiona przypadkowi: staramy się dopracować każdy detal, aby Radosne Przedszkole stawało się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla dzieci, ale także dla rodziców.

W wielu placówkach przedszkole Warszawa, które starają się – podobnie jak i My – nieustannie rozwijać, zbyt małą wagę przykłada się do komfortu i kontaktu z rodzicami. My natomiast, wychodzimy z założenia, że przedszkole w pewnym sensie jest także dla rodziców. Oczywistym jest fakt, że rodzice oddają swoje dzieci pod opiekę przedszkola głównie po to, aby móc poświęcić czas pracy zawodowej. Dzieci dla każdego rodzica są największym skarbem, dlatego chcą mieć pewność, że ich pociechy spędzają czas w bezpiecznym, przyjaznym i rozwijającym środowisku. Podobnie jak dziecko, rodzic musi czuć się bezpiecznie w relacji z przedszkolem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak stresujące jest oddanie dziecka do przedszkola, w końcu jest to oddanie swojej pociechy pod opiekę obcych – przynajmniej na początku – ludzi.

Przedszkole Warszawa

Podstawowym wyznacznikiem pozytywnej współpracy przedszkola z rodzicem jest oczywiście dobry kontakt i komunikacja już przy pierwszym kontakcie rodzica z placówką. Rozważając oddanie dziecka pod opiekę Radosnego Przedszkola rodzice mają – co zrozumiałem – masę pytań do nas, i bardzo ważnym jest, abyśmy wyczerpująco, cierpliwie i merytorycznie odpowiedzieli na każdą, nawet najdrobniejszą kwestię. To sprawia, że rodzić zauważa, iż pracownicy przedszkola są nie tylko kompetentni ale też nie lekceważą żadnej kwestii która jest dla niego istotna. Ważne jest, aby rodzic był świadomy, że nie będzie trudności z komunikacją z przedszkolem, i zawsze można uzyskać pożądane informacje, za pomocą jednego z wielu kanałów kontaktowych. Od kontaktu telefonicznego, przez mailowy, po bezpośrednią rozmowę.

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że rodzice chcą na bieżąco wiedzieć, jak dzieci się sprawują w przedszkolu, mają masę pytań każdego dnia: czy pociecha płakała, czy zjadła posiłki, czy robi postępy w nauce, czy nie ma jakichś tarć z innymi dziećmi, z kim się przyjaźni? Te i inne pytania bardzo często padają przy odbieraniu maluszka na koniec dnia. Paleta możliwych zapytań jest – można rzec – nieskończona. Rolą nauczycielek i asystentek jest cierpliwie i wyczerpująco poinformować rodzica w każdej interesującej go kwestii. Pozwala to budować więź i zaufanie między rodzicem i placówką, co z kolei skutkuje dobrą współpracą.

Przedszkole Warszawa – metody pracy

W Radosnym Przedszkolu stosujemy podejście które można by nazwać hybrydą nowoczesnego i efektywnego nauczania oraz naturalnej życzliwości i sympatii dla dzieci, co przynosi doskonałe rezultaty. Nasi nauczyciele to nie są zimni profesjonaliści, którzy traktują dzieci wyłącznie jako element codziennych obowiązków zawodowych. Są to przede wszystkim ludzie bardzo lubiący pracę z dziećmi i spędzanie z nimi czasu. Dzieci instynktownie to wyczuwają i również doskonale czują się w takim otoczeniu i znacznie lepiej przyswajają wiedzę.

Taki dobór pracowników nie jest absolutnie przypadkiem. Jednym z priorytetów jeśli chodzi o zatrudnienie w Radosnym Przedszkolu jest zatrudnianie nauczycieli  i asystentek o najwyższych umiejętnościach zarówno stricte nauczycielskich i dydaktycznych jak i opiekuńczych.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy dzień w naszym przedszkolu był dla maluchów inny. Monotonii mówimy stanowcze „nie”. Staramy się aby poszczególne bloki zajęciowe nawet jeśli są te same to nigdy takie same. Do samych dzieci mamy mocno zindywidualizowane podejście, dostrzegamy temperament, charakter, zainteresowania, talenty, ale także słabości. Każdemu z tych elementów osobowości dziecka poświęcamy uwagę i czas.

Przedszkole Warszawa – dogodna lokalizacja

Przedszkole Warszawa

Lokalizacja jest kolejnym aspektem naszego przedszkola który – nie obawiamy się tego powiedzieć – sprawia, że Radosne Przedszkole jest bardzo wysoko ocenianie przez rodziców. Placówka mieści się na ulicy Vogla 9 i jest doskonale skomunikowana z Wilanowem i resztą Warszawy. Dysponujemy własnym parkingiem co również w dużym stopniu wpływa na komfort rodziców. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wiele przedszkoli z powodów niezależnych nie może sobie pozwolić na taki komfort. Dodatkowym atutem naszej lokalizacji jest bliskość Pałacu w Wilanowie, który jest częstym celem naszych spacerów z maluchami.

Sam budynek i jego otoczenie są przemyślanie i celowo rozplanowane architektonicznie, tak aby dzieci mogły się bawić i uczyć w komfortowych, bezpiecznych, cichych warunkach.

Dobrze skomunikowane przedszkole Warszawa, z własnym parkingiem i dobrze rozplanowanym otoczeniem jest na pewno jednym z atutów naszej placówki który rodzice biorą pod uwagę przy wyborze przedszkola.

Własna kuchnia w Przedszkole Warszawa – nieodzowny aspekt dobrej placówki

Nie ośmielimy się zaryzykować tezy, że cateringowa obsługa placówek przedszkolnych to złe rozwiązanie. Jednakże uważamy, że posiadanie własnej kuchni to olbrzymie zaleta każdego przedszkola i w Radosnym Przedszkolu nie mogło zabraknąć własnej kuchni. Dzięki temu mamy całkowitą kontrolę nad dietą naszych dzieci, i możemy dostosować wyżywienie do indywidualnych preferencji i wymogów. Jedzenie z własnej kuchni to również gwarancja świeżości podanych potraw, które prosto z garnka, piekarnika czy patelni trafiają na talerze naszych maluchów. Nasza kuchnia jest utrzymywana w doskonałej czystości która jest regularnie kontrolowana, jest świetnie wyposażona i zaopatrzona. Kuchnią zarządza kucharka z wieloletnim doświadczeniem która oprócz umiejętności do jedzenie dodaje „własne serce”, ponieważ pani Dorotka szczerze uwielbia dzieci.

Dbamy o to aby dieta dzieci była nie tylko zdrowa i zbilansowana, nie tylko uwzględniała wszelkie zalecenia i wykluczenia, ale też aby po prostu dzieci lubiły serwowane u nas potrawy i z radością oraz niecierpliwością oczekiwały kolejnych posiłków.

Przedszkole Warszawa bez własnej kuchni? To nie dla nas! My stawiamy na świeżość, samowystarczalność i najwyższą jakość. Radosne przedszkole posiada własną kuchnię na najwyższym poziomie.

Zajęcia dodatkowe w Przedszkole Warszawa

Każde przedszkole zobowiązane jest do wdrożenia obowiązkowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego rekomendowany przez MEN. Natomiast najlepsze przedszkola idą znacznie dalej poszerzając swoją ofertę. W przypadku Radosnego przedszkola program MEN poszerzamy o nasz Program Autorski, tak aby dzieciaki jeszcze więcej wyciągnęły ze swojego czasu w naszej placówce. Program obejmuje gimnastykę w rytm muzyki, zajęcia „obywatel świata”, zajęcia „zdrowy przedszkolak”, sensoplastyka, zajęcia teatralne, zajęcia svoir vivre. Nasz autorski program bawiąc uczy, a nad samym pomysłem i efektami zachwycają się rodzice.

Najlepsze przedszkola zawsze mają bogatą ofertę zajęć dodatkowych i nie inaczej jest w przypadku Radosnego Przedszkola. Oferta obejmuje: jogę dla dzieci, zajęcia z piłkami (różne dyscypliny), tańce, zajęcia robotyka i mały inżynier, zajęcia teatralne, zajęcia dodatkowe savoir vivre. Ponadto nasze dzieci są pod stałą opieką logopedy.

Zarówno Program Autorski uzupełniający obowiązkową podstawę programową wychowania przedszkolnego jak i oferta zajęć dodatkowych w Radosnym Przedszkolu to propozycje najwyższego poziomu doceniane przez rodziców i unikalne w skali całej Warszawy.

Przedszkole Warszawa – Radosne Przedszkole – podsumowanie

Radosne Przedszkole we wszystkich możliwych aspektach funkcjonowania placówki przedszkolnej stawia na najwyższe standardy, wychodzi z inicjatywą i nowatorskimi pomysłami, stosuje rozwiązania z najwyższej półki. I na ty mnie poprzestajemy, cały czas staramy się doskonalić i rozwijać, bo zawsze jest coś do poprawy, nawet w najlepszych placówkach.

Najlepszą rekomendacją dla nas są jednak zadowolone dzieci, które bezpiecznie i radośnie spędzają u nas czas. Chętnie przychodzą do przedszkola i są po prostu szczęśliwe. Poprzez dobrą zabawę i profesjonalne podejście doskonale szykujemy je na dalsze etapy ich drogi życiowej, a rodzice ze spokojną głową mogą pracować.

Dobre przedszkole Warszawa – Radosne Przedszkole – zapraszamy.

Radosne Przedszkole - Prywatne Przedszkola Warszawa Wilanów